Ile nie może przytyć dżokej na Służewcu? W jaki sposób pokojówka Barbara Piasecka-Johnson została najbogatszą Polką a Robert Brylewski zrewolucjonizował polską muzykę? Gdzie wykonano jedno z najlepszych zdjęć Andrzeja Dudy w tej kadencji? Wreszcie kogo uznaje się za jednego z najbardziej kontrowersyjnych polskich reżyserów? Na te i nie tylko te pytania odpowiedzi znajdziecie w weekendowym magazynie WP.

U dżokeja waga najważniejsza. Trzeba się pilnować, po zimie chudnąć. Wiesiek w jeden dzień potrafi zrzucić cztery kilogramy. Jak zje tabliczkę czekolady, starczy mu na dwa dni - pisze o dżokejach na Służewcu Joanna Kocik.

Źródło: Kuba Głębicki

Dała na tacę 100 tys. złotych, kupiła kredens za 15 mln dolarów, mieszkała w pałacu. Potem przeszła przez piekło, a Wałęsa kazał wywieźć ją na taczkach. Bo życie Barbary Piaseckiej-Johnson to bajka o Kopciuszku. Ale o zupełnie innym zakończeniu - opowiada o najbogatszej Polce Tomek Orszulak.

Źródło: East News

Zmarły niedawno Robert Brylewski określany jest przez innych muzyków mianem wizjonera, proroka i geniusza. Jak za pomocą gitary z NRD i świeżej marihuany udało mu się zmienić całą polską scenę muzyczną? Pyta Sebastian Łupak, a odpowiadają mu Tymon Tymański, Paweł Kukiz, Krzysztof Grabowski i Mikołaj Trzaska.

Źródło: Agencja Gazeta

10 czerwca premierę ma "Love Express. Zaginięcie Waleriana Borowczyka". Z tej okazji Kuba Mikurda opowiada Dawidowi Dróżdżowi o swoim filmie. Filmie poświęconym jednemu z najbardziej kontrowersyjnych polskich reżyserów.

Źródło: Archiwum prywatne

Jak co tydzień też będziecie mogli podziwiać najlepsze zdjęcia tygodnia, a także, jeśli wszystko pójdzie dobrze, również tekst-niespodziankę, o której możemy napisać tylko, że będzie prawdziwą petardą.