Początek roku zawsze stoi pod znakiem zabawy. Karnawał opanował świat. A do tego zaczynamy właśnie Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Korei Południowej, co oznacza rozrywkę na całego nawet dla tych, którzy nie przepadają za sportem. Emocje gwarantowane. Zapraszamy, jak co tydzień, do obejrzenia najlepszych zdjęć ostatnich siedmiu dni.

Autor: Ahn Young-joon-Pool

Źródło: Getty Images

Takie widoki lubimy. Oto obrazek z przylotu północnokoreańskiej reprezentacji na igrzyska do Korei Południowej. Na zdjęciu mamy trzy uśmiechnięte piękne dziewczyny reprezentujące delegację Korei Północnej. Co jeśli nie sport ma bardziej zbliżać do siebie ludzi. Szczególnie tych ze skonfliktowanych bezsensownym sporem.

Autor: Billy H.C. Kwok

Źródło: Getty Images

Jak w tytule naszej galerii "i śmieszno, i straszno" - choć w tym przypadku, który z odległości przypomina filmy Barei, bardziej jednak straszno. Po trzęsieniu ziemi na Tajwanie o sile 6,4 w skali Richtera, w którym zginęło siedem osób, a grubo ponad 200 zostało rannych, wiele budynków przechyliło się nawet o 45 stopni. Na tym niesamowitym zdjęciu widzimy podpory, które mają utrzymać budynek. Widok na wskroś absurdalny.

Autor: Christopher Furlong

Źródło: Getty Images

Setna rocznica ruchu sufrażystek została w taki oto monumentalny sposób uhonorowana w Wielkiej Brytanii. Ten sprawiający wrażenie 3D mural powstał właśnie w przemysłowej części Manchesteru. Ależ robi wrażenie!

Autor: Maxim Shipenkov

Źródło: PAP/EPA

Wielu przeczuwało, że skoro było słabo w grudniu i styczniu to zima musi dać znać o sobie w lutym. I tak się stało nie tylko w Polsce, ale i w Rosji. Tu na zdjęciu ciekawy, sąsiedzki obrazek po intensywnych opadach śniegu w Moskwie. Podoba nam się strój tego sympatycznego psiaka.

Autor: Joe Maher

Źródło: Getty Images

Pozostając w środowisku naszych braci mniejszych, spójrzmy na inny, chyba jeszcze bardziej magiczny obrazek. Oto dwa pingwiny, które mijają się tak, jakby w tym czasie podawały sobie ręce na przywitanie. Zdjęcie wykonano w londyńskim ZOO.

Autor: Awakening

Źródło: Getty Images

Jeszcze o zwierzątkach, ale już w kontekście trwającego właśnie karnawału. Taki oto charakterystyczny obrazek z Placu Św. Marka w Wenecji udało się zrobić fotoreporterowi kilka dni temu. Kruk jest oczywiście żywy, choć faktycznie ktoś może pomyśleć, że to sztuczna zabawka.

Autor: Thomas Niedermueller

Źródło: Getty Images

To zdjęcie zrobiło na nas w tym tygodniu największe wrażenie. Zostało zrobione w Oberdischingen w Niemczech w trakcie parady ostatkowej. Właśnie ciśnie się nam na usta znowu to określenie "trochę śmieszno, trochę straszno". Jakby nie patrzeć, ciężko oderwać wzrok od tej scenki i tych magicznych postaci.

Autor: Alfredas Pliadis

Źródło: Xinhua News Agency

Zbliżamy się w okolice Polski. Dość swojski obrazek, bo zawody Red Bulla w zjeździe na byle czym, są u nas bardzo popularne. Ale nie. To zdjęcie zostało zrobione w Wilnie, stolicy Litwy. Tam po raz drugi w historii odbył się Red Bull Jump & Freeze Festival.

Autor: Tomasz Pietrzyk

Źródło: Agencja Gazeta

Na koniec lądujemy w Polsce, we Wrocławiu. Tu odbył się właśnie Bieg Karnawałowy Stowarzyszenia PRO RUN. Jak widać na załączonej fotografii, prawdopodobnie nie liczył się wynik czysto sportowy, ale wrażenia artystyczne i estetyczne też.