Oprac. Krzysztof Wójcik , 11 stycznia 2018

Surfuje, choć zamarza mu broda i brwi. Zobacz zdjęcia

Sahara w śniegu, łysi osiłkowie z ONR w ochronie orszaku Trzech Króli, czy podróż bez spodni metrem, to tylko niektóre wydarzenia mijającego tygodnia. Przygotowaliśmy dla Was nasz subiektywny przegląd najciekawszych zdjęć z całego świata. Choć asem tygodnia i tak będzie Daniel Schetter, który potrafi surfować przy trzaskających mrozach.

Macierewicz stracił stanowisko. Stało się, coś co jeszcze niedawno wydawało się niemożliwe. Kapłan ludu smoleńskiego, choć nieusuwalny, wyleciał z rządu PiS. Po kilkumiesięcznych przepychankach Macierewicz stracił stołek ministra. Sikorki śpiewają, że ostatnie słowo należało do Mateusza Morawieckiego, który nie chciał go w swoim rządzie, zwłaszcza że zaraz ma ogłaszać raport ws. katastrofy smoleńskiej. Morawiecki ma świadomość, że dokument może być podobną kompromitacją, jak dwuletnie prace komisji. Macierewicz wyleciał, ale partia rzuciła go inny trudny odcienek - będzie szefem... podkomisji smoleńskiej. Wydaje się, że już nawet prezes stracił do jego pomysłów cierpliwość.

Autor: Sławomir Kamiński

Źródło: Agencja Gazeta

Jak co roku w Krakowie hucznie obchodzono Święto Trzech Króli. Uroczysty orszak przeszedł z Wawelu na Rynek Główny. Tam było spokojnie...

Za to skandalem zakończyła się uroczystość w Łodzi, gdzie organizatorzy marszu powierzyli ochronę członkom ONR i Młodzieży Wszechpolskiej. Tym razem, krótko wygolona młodzież z zielonymi opaskami Falangi na ramionach zachowywała się wyjątkowo spokojnie. Nikogo nie wyzywali. Trudno powiedzieć, czy młodzieńcy wiedzieli, że Jezus był Żydem. Na zdjęciu uroczystości w Krakowie.

Źródło: Agencja Gazeta

Kobiety w Japonii potrafią się bawić. Tu w pieknych kimonach pozują do zdjęć w Jokohamie. 8 stycznia jest obchodzone święto dla wszystkich, którzy kończą dwadzieścia lat.Tylko w Jokohamie w tym roku w święcie bierze udział 37 tys. młodych osób. To jedno z ważniejszych wydarzeń w Japonii.

Źródło: Getty Images

Z gaciami na wierzchu. Mimo niskich temperatur znaleźli się śmiałkowie, którzy uczcili światowy dzień jazdy metrem bez spodni. Naszym zdaniem nie było to mega wyzwaniem. Jak doniosły nam nasze wiewiórki, prezydent HGW dała tego dnia czadu w wagonach metra - grzejniki hajcowały, że ho ho, więc spacer w majtach w metrze mógł zrobić każdy amator takiego ubioru.

Źródło: Agencja Gazeta

Sanki na Saharze. Tego jeszcze nie było. Nie tylko Hiszpania dała się zaskoczyć zimie. Dziadek Mróz zaatakował też Afrykę. W tym roku amatorzy zjazdów na jabłuszkach mogli zaszaleć na Saharze. To koniec świata?

Źródło: East News

Co kraj to obyczaj. O ile w Polsce symbolem tegorocznych obchodów Święta Trzech Króli byli wygoleni faszyści z ONR, to Bułgarzy tańczyli w narodowym tańcu "Horo" w lodowatych wodach rzeki Iskar w wiosce Zverino, niedaleko Sofii. To wieloletnia tradycja, która zawsze odbywa się podczas Dnia Objawienia Pańskiego.

Źródło: PAP

Takiego surfowania nie polecamy. Daniel Schetter jęczał z bólu, gdy schodził z deski, bo tak zdrętwiała mu twarz i ciążyły sople, które obrosły brodę i brwi. Śmiałek surfował na jeziorze Superior w stanie Michigan w USA. Miał na sobie specjalny mokry kombinezon, który jest przystosowany do surfowania nawet przy 30 stopniach poniżej zera.

Źródło: East News