oprac. Jan Henryk Siemiradzki , 9 marca 2018

Zima nie odpuszcza, przynajmniej na zdjęciach. Zobacz te najlepsze

Chociaż najpopularniejszym zdjęciem mijającego tygodnia był kadr z pewnego polskiego gimnazjum, w którym zmieściły się zarówno młode gimnastyczki, jak i biskup oraz prezydent Rzeczpospolitej, nie zdecydowaliśmy się publikować go w niniejszym zestawieniu. Mamy dla was zdecydowanie ciekawsze i przy okazji nieco mniej kontrowersyjne fotografie, których udostępnienie nikomu szkody nie przyniesie. Zapraszamy do oglądania!

Ruszył kolejny sezon "Tańca z gwiazdami". Największe zainteresowanie wzbudza oczywiście uczestnik, którego widzowie najmniej podejrzewali o kocie ruchy. Czy Popek zajdzie w programie równie daleko, co Mariusz Pudzianowski? Po pierwszym odcinku możemy być pewni, że... dotrwa przynajmniej do drugiego.

Na zdj. Popek i Janja Lesar

Na zdj. Popek i Janja Lesar

Autor: Mateusz Jagielski

Źródło: East News

Podczas Igrzysk Olimpijskich nabijano się z amerykańskiej komentatorki, która rzuciła mimochodem, iż Holendrzy są tak świetnymi panczenistami, gdyż zimą wszyscy dojeżdżają do pracy na łyżwach po zamarzniętych kanałach Amsterdamu. Jak się okazuje, wyśmiewana kobieta nie minęła się z prawdą o zbyt wiele długości. Na zdjęciu Holendrzy, którzy pomimo wielokrotnych ostrzeżeń policji, postanowili zrelaksować się na cienkim lodzie.

Autor: Dingena Mol

Źródło: East News

W wigilię Dnia Kobiet pakistańska dziewczynka pracuje po godzinach nad dywanem. Kolejnego dnia prawdopodobnie robiła to samo - też od rana do wieczora.

Źródło: PAP/EPA

W niedzielny poranek runęła część kamienicy na poznańskim Dębcu. Powodem była eksplozja, w wyniku której zginęło pięć osób, a 22 zostały ranne. Sprawca przeżył, ale jest w ciężkim stanie. W szpitalu cały czas pilnuje go policja. W środę śledczy potwierdzili, że wybuch w kamienicy mógł być spowodowany w sposób celowy, by zatrzeć ślady innego przestępstwa.

Autor: Łukasz Cynalewski

Źródło: Agencja Gazeta

Nawet 8-metrowej wysokości fale smagały w pierwszym tygodniu marca portorykańskie wybrzeże. Służby były wzywane wielokrotnie m.in. do ratowania spragnionego mocnych wrażeń surfera oraz kilku kierowców, którzy mimo ostrzeżeń zdecydowali się przejażdżkę po wyspie. Na zdjęciu cmentarz Santa Maria Magdalena de Pazzis w San Juan, na północnym brzegu wyspy.

Źródło: PAP/EPA

Na zakończenie przenieśmy się do południowo-zachodniego zakątka chińskiej prowincji Syczuan. Po co? Choćby po to, by podziwiać pokrytą śniegiem i lodem dolinę Jiuzhaigou, wpisanej w 1992 roku na listę światowego dziedzictwa UNESCO. 8 marca ponownie została udostępniona turystom po trzęsieniu ziemi, które nawiedziło Państwo Środka w sierpniu 2017 roku.

Źródło: PAP/EPA