East News

Jedne zachwycają pięknem i siłą przekazu, inne zwyczajnie bawią (lub przerażają niczym wyprzedaż w Czarny Piątek), ale są i takie, które pokazują ludzkie dramaty, konflikty i zmagania z własnymi ograniczeniami. Oto najlepsze zdjęcia mijającego tygodnia.

Autor: Sławomir Kamiński

Źródło: Agencja Gazeta

Jarosław Kaczyński "przyłapany" w sejmowej ławie na lekturze "Atlasu kotów". Zdjęcie odbiło się głośnym echem również na zachodzie Europy oraz w Ameryce. Chociaż prezes PiS znany jest ze swojej miłości do zwierząt, wielu komentatorów dopatrzyło się w lekturze dodatku do gazety "Fakt" zagrań czysto PR-owych, mających pomóc w ociepleniu jego wizerunku przed przewidywanym zastąpieniem Beaty Szydło na stołku premiera.

Autor: Scott Eisen

Źródło: Getty Images

Amerykański performer, satyryk i aktywista Vermin Love Supreme przemawia podczas wiecu w Bostonie. To kolejne po głośnym starciu w sierpniu spotkanie skrajnych prawicowców z przedstawicielami ideologii marksizmu w tym mieście. Na szczęście tym razem było spokojniej (policja aresztowała tylko 3 osoby, w sierpniu aż 27).

Vermin Supreme znany jest jako niezależny kandydat w wielu lokalnych, stanowych, a nawet prezydenckich wyborach w USA. Jego program wyborczy zakłada m.in. obdarowanie każdego obywatela Stanów Zjednoczonym kucykiem. Charakterystycznymi atrybutami performera są kalosz na głowie i wielka szczoteczka do mycia zębów w dłoni.

Autor: Solent News & Photo Agency

Źródło: East News

Ogromne stada flamingów przelatują nad jeziorem Natron w Tanzanii. Zapierająca dech w piersiach seria zdjęć została wykonana z helikoptera przez fotografika i uniwersyteckiego profesora Yiming Hu nie tylko nad Natronem, ale także nad jeziorem Magadi w Kenii. Oba są jeziorami słonymi i alkalicznymi, a ich wody są żrące. Mimo więc że zachwycają swoim pięknem, zbliżenie się do nich jest dla zwierząt zabójcze.

Autor: Stringer

Źródło: Reuters

Dron chińskiej firmy energetycznej Hainan Power Grid Corporation za pomocą płomieni pozbywa się śmieci zwisających z linii wysokiego napięcia. I tak się sprząta w XXI wieku!

Autor: Tomek Ogrodowczyk

Źródło: Agencja Gazeta

Pot, łzy i niejednokrotnie kontuzje. A mimo wszystko chętnych do wzięcia udziału w ekstremalnych biegach z przeszkodami typu Runmageddon nie brakuje. 19 listopada podobne zawody odbyły się w Pabianicach.

Autor: Kevin Frayer

Źródło: Getty Images

Przedstawicielka mniejszości Rohingja tuli swoje niemowlę chwilę po przedostaniu się do Bangladeszu. Są oni jednymi z 600 tysięcy uchodźców, ofiar czystki etnicznej muzułmańskiej mniejszości w Mjanmie, terroryzowanej przez armię i ludność buddyjską.

Kiedy w 2015 roku Birmańczycy po raz pierwszy od pół wieku wybrali władze w pełni demokratycznych wyborach, wydawało się, że będzie to etap kończący erę wojskowego zamordyzmu, przemocy, prześladowań i walk etnicznych. Tak się jednak nie stało. Arima Mjanmy zaczęła prowadzić regularne czystki w wioskach, gdzie większość stanowiła muzułmańska ludność. Mordowanie ludności, palenie domów, gwałcenie kobiet – to codzienność w tym teoretycznie demokratycznym państwie.

W Bangladeszu na uchodźców czekają prowizoryczne obozy, w których szaleje cholera, a ludzie umierają z niedożywienia. Co najbardziej przerażające, zagraniczne organizacje szacują, że 60 procent uchodźców to dzieci, samotnie przekraczające granicę.

Źródło: East News

Dantejskie sceny rozegrały się w jednym z marketów w brazylijskim Sao Paulo. Klienci już w chwilę po północy rzucili się na telewizory, wyrywając je sobie z rąk niczym złote samorodki podczas gorączki złota.